Bibliotekarji Seznam forumov Bibliotekarji
Za vse bibliotekarje
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Knjige vredne branja

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Bibliotekarji Seznam forumov -> Bralni klub
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
uršula
Študent/ka


Pridružen/-a: 03.10. 2007, 16:44
Prispevkov: 335
Kraj: Hrastnik

PrispevekObjavljeno: 16 Jun 2008 13:28    Naslov sporočila: Knjige vredne branja Odgovori s citatom

No kako smo kej z branjem .... Tuki lahko napišete katere knjige se splača prebrati in katere VI priporočate.

Za začetek nekaj mojih idej:

JAVIER SIERRA - Skrivnostna večerja
Januar 1497. rat Agustin Leyre, dominikanski inkvizitor in izvedenec za razlago šifriranih sporočil, mora iz Rima takoj odpotovati v Milano. V palačo papeža Aleksandra VI. so namreč prispela številna pisma, v katerih anonimen pisec Cerkev opozarja, da ji grozi uničenje, hkrati pa ji ponuja rešitev, ki jo skrije v zapleteno uganko. Vse kaže na to, da nameravajo krivoverci svoj načrt uresničiti s pomočjo umetnosti, zato naj bi brat Agustin nadzoroval Leonarda da Vincija in njegove zadnje poteze s čopičem na "Cenacolu".


MICHAEL BAIGENT, RICHARD LEIGH - Sveta kri in sveti gral

V 19. stoletju je Bérenger Sauniere, župnik v majhni francoski vasici, odkril nekaj, kar mu je omogočilo, da je nakopičil in zapravil bogastvo, vredno več milijonov funtov. Zgodba o skrivnostnem zakladu, ki naj bi ga odkril, je premamila tudi avtorje knjige Sveta kri in sveti gral. Raziskovanje uganke je v desetih letih dobilo osupljive razsežnosti in prodrlo do jedra, ki je tvorno oblikovalo družbeno in duhovno zgodovino današnje Evrope. Delo, ki je v hipu postalo mednarodna uspešnica, se odlikuje s prepričljivim dokumentiranjem in sintetiziranjem zgodovinskega gradiva.


IAN CALDWELL, DUSTIN THOMASON - Pravilo štirih

Gre za trend: Pravilo štirih starta z enake "osnove" (torej pridiha skrivnostnosti etc.) kot že nekaj časa takorekoč vsepovsod pričujoča oziroma prisotna Da Vincijeva šifra, a v zadnji konsekvenci sta omenjena romana pravzaprav primerljiva le po prodajni uspešnosti, recimo, v ZDA obe kotirata proti vrhu lestvice in "se prehitevata zdaj po levi zdaj po desni". No, če že vztrajamo pri primerjavi, potem je Pravilo štirih, če odmislim dogajanje v ZDA 'mobi' dobe, še najbolj primerljivo z Eccovim slogom pisanja: na videz preprosta zgodba je zapleteno/prepleteno/zapletena in od bralca zahteva stoodstotno koncentracijo ter dobršno mero intelektualnega napora; v romanu zaživi mnoštvo antičnih in renesančnih mislecev, znanstvenikov, umetnikov …; - in tu so seveda nepogrešljive spletke, ki se praviloma končajo z (šele na koncu romana pojasnjenimi) umori.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Bibliotekarji Seznam forumov -> Bralni klub
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.